Deniz Suyu Arıtma

Biz Sizi Arayalım!


  Deniz suyu arıtma sistemlerini, içme suyu kaynaklarının azaldığı günümüzde çözüm olarak düşünülmüş ve reverse osmosis sistem olarak deniz suyu arıtma sistemleri geliştirilmiştir.

  Günümüzde deniz sularından içme suyu elde etme tekniklerinin gelişmesi ve maliyetlerinin de düşmesi ile genellikle sahil kesimlerin de deniz suyu arıtma cihazları çok kullanılmaya başlanmıştır.

  Deniz suyunu arıtma cihazları ev tipi su arıtma cihazlarından daha pahalı olmakla beraber daha çok tuzlu kuyu sularının arıtımında kullanılmaktadır. Deniz suyunu arıtn cihazlar da reverse osmosis su arıtma yöntemi ile çalışmaktadırlar.

  Deniz suyunu arıtan en etkili su arıtma yöntemi reverse osmosis sistemidir. Özellikle Ortadoğu ülkelerinde çözüm getiren ve en yaygın çözümdür.

  Klasik arıtım sistemlerin yetersiz kaldığı sularda ( Deniz suyu, iletkenliği yüksek kuyu suyu vs.) uygulanan Ters osmos prensibi çok üstün nitelikli su arıtımı yapmaktadır. Ters osmos sisteminin çalışma prensibi, cihaz üzerinde bulunan yarı geçirgen membranlar sayesindedir. Su yüksek basınç pompası yardımıyla membranlar üzerinde bulunan 5 angstrom büyüklüğündeki gözeneklerden geçerek saflaştırma işlemi gerçekleştirilmiş olur.

  Toplam çözünmüş madde oranları yüksek olan sularda alternatifsiz kullanımı olan ters osmos üniteleri, her alanda uygulanabilen profesyonel bir arıtım yöntemidir.